Araç çubuğuna atla

Yoka – Hammer Gecesi Erol Ceylan Organizasyonu ile Gerçekleşti

27 Kasım Cuma günü Erol Ceylan’ın sahip olduğu EC Boxpromotion ve All Star Boxing den Jerome Abiteboul organizasyonunda France, Nantes, H Arena da gerçekleşen boks gecesinde gecenin ana maçında 2016 olimpiyat şampiyonu yenilgisiz Tony Yoka ile Erol Ceylan’nın boksörü Christian Hammer ağır siklette karşı karşıya geldi.

Tony Yoka (8-0-0) maçta Christian Hammer’dan (25-6-0) beklemediği bir taktik ile karşılaşarak istediği maçı çıkaramadı. Hammer’ın sürekli üzerine gitmesi, sarılmaların ve kafa çarpışmalarının fazla olduğu maçtaki istediği boksu yapamamanın moral bozukluğu Yoka’nın yüzüne yansıdı. İzleyenler açısından da keyiften uzak bir karşılaşma gerçekleşti. 10 round süren maç hakem kararına gitti. Yoka 10 round’un 9’unu alarak maçı kazandı.

Gecenin bir diğer maçında Türk hafif siklet boksörümüz 24 yaşındaki Volkan Gökçek (4-0-0) rakibi 33 yaşındaki tecrübeli boksör Fransız Aboubeker Bechelaghem (12-11-2) ile karşılaştı. 6 round üzerinden oynan maç hakem kararına gitti. Kara açıklanırken ilginç bir durum ile karşılaşıldı. Anonsör maçı “Bechelaghem” kazandığını açıkladı. Bu karar ile şaşkına dönen Türk ekibi için Erol Ceylan devreye girdi. Kısa sürede anonsör hatası olduğu anlaşılması üzerine Gökçek kazanan olarak tekrar anons edildi. Erol Ceylan’nın Gökçek’e mikrofona yansıyan sesinde “Seni yedirmem, merak etme.” dediği duyuldu.

Gecenin bütün maç sonuçlarını Boxrec’den görmek için tıklayın…

Maç Özeti: