Araç çubuğuna atla

Saul Alvarez & Callum Smith Savaşı Bu Gece

Matchroom Boxing – Eddie Hearn’ün boksörü olan Callum Smith WBA süper orta siklet kemerini korumak ve boştaki WBC kemerini elde etmek için bu gece Amerika’nın Teksas Eyaleti’nde San Atonio’da bulunan Alamodome Stadyumu’nda Meksikalı dünyaca ünlü boksör, Boxrec’in bir numarası Saul (Canelo) Alvarez ile ringe çıkacak.

Bir orta siklet boksörü olan Canelo’nun boyu 173 cm fakat rakibi Smith bir süper orta siklet boksörü olarak 191 cm boya sahip. Uzanma mesafesinde ise Canelo 179 cm, Smith ise 198 cm.

Maç tartısında 76,20 kg gelen Canelo maça doğru 76-80 kilo arasında olması beklenirken Smith’in 180-182 kilo arasında olacağı tahmin ediliyor. Yani hem boy hem de kilo olarak profesyonel boks sporunda göz ardı edilemeyecek bir fark mevcut.

Canelo rakibinin yanına girip yakın çalışmanın peşinde olacak. Smith tam tersi olarak uzaktan çalışmaya özen gösterecektir.

Gecenin alt kartlarında kemer maçı bulunmuyor. Hatta ana maça göre alt kartlar oldukça zayıf diyebiliriz. Muhtemelen gecenin maçını gölgelememesi için alt kartlara pek önem verilmemiş.

GECENİN TÜM MAÇLARINI BOXREC’de GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN…

Bizim saatimize göre bu gece yani Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece saat 05:00’de başlayacak olan etkinliği ülkemizden herhangi kanal yayınlamıyor. Maçı internet üzerinden canlı izlemek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

ETKİNLİK BİTTİĞİ İÇİN CANLI MAÇ LİNKİ KALDIRILMIŞTIR.