Oleksandr Usyk’e Ağır Siklette İlk Rakip

Matchroom boksörü 2012 Olimpiyat Şampiyonu Oleksandr Usyk’in (16-0 12 Nakavt) ağır sikletteki rakibi belli oldu. World Boxing Super Series – Muhammed Ali Trophy Turnuvasında yarı ağır sikletin en etkili isimleri Marko Huck, Mairis Briedis ve Murat Gassiev’i yenerek tüm kemerleri toplayan Usyk son olarak 2018 Kasım’da Tony Bellew’i 8. roundda nakavt etmişti. Ardından gözü ağır siklete diken Usyk, 25 Mayıs’da Carlos Takam ile maç planlaması yaparken antrenman sırasında sakatlanması nedeniyle bu maç askıya alınmıştı. Daha sonra 12 Ekim’de Takam ile karşılaşacağı düşünülen Usyk’in yeni rakibi Surinam doğumlu Hollanda adına dövüşen 34 yaşındaki eski kick boksör Tyrone Spong (14-0 13 Nakavt) olarak açıklandı.

Spong 31 Ağustosta yani henüz 5 gün önce Jeyson Minda ile Meksika’da karşılaşmış ve 2. roundda nakavt ile yenmişti. Yani Usyk’in son maçı üzerinden 11 ay gibi bir süre geçmişken Spong’un ise sadece 42 gün geçmiş olacak. Bakalım iki boksör de maçlarına ne kadar hazır olacaklar?

Spong’un WBO sıralamasında 5. olduğunu da hatırlatalım.

Öte yandan Usyk hayranları 300’den fazla amatör maçı olan ve sayısız başarılara imza atıp 2012 olimpiyat madalyasını da kazanan Usyk’e hiç bir amatör kariyeri olmayan ve kick boks dan boksa geçen ve adı pek duyulmamış Spong’u zayıf bir rakip olarak görüyorlar. Kısacası Matchroom Usky için rakip seçerken daha iyi bir rakip bulabilirdi. Joseph Parker, Filip Hrgovic ve Dillian Whyte’ı örnek olarak gösterebiliriz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Yorumlardan Haberin Olsun  
Bildir

Bize Yazın

Öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli.

Gönderiliyor

© Tüm Hakları Saklıdır 2018 | Boks Türkiye

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account