Oleksandr Usyk, Ortiz veya Povetkin ile Karşılaşabilir

Oleksandr Usyk’in promotörü Alexander Krassyuk bir sonraki maçının Luis ‘King Kong’ Ortiz (30-1-0, 26 nakavt) ya da Alexander Povetkin (34-2-0, 24 nakavt) olabileceğini belirtti.

Olası bir Povetkin & Usyk karşılaşması aynı zamanda Rusya ve Ukrayna’nın olimpiyat madalyalı boksörlerinin kapışması olacak. Povetkin’in vücut yapısı Usyk’e daha uygun olduğu için bu karşılaşma Usyk cephesi için daha mantıklı. Jarell Miller veya Dillian Whyte gibi yüksek cüsseli boksörler Usyk’in ağır siklet macerası adına başlangıçta tehlikeli olabilir, fakat bu boksörlerde alternatifler arasında. Povetkin ve Ortiz 2 ay sonra 40 yaşında olacaklar. Ortiz’in son Travis Kauffman karşısında performansı eskisi gibi değildi. Eğer Ortiz Usky ile karşılaşırsa maçı erkenden bitirmeye oynamalı aksi halde maçı tehlikeye sokacaktır.

Miller daha büyük paranın peşinde olacağı için Usyk maçını kabul etmeyeceğini düşünüyoruz. Usyk’in ağır siklete girişi için Parker gibi bir alternatif düşünülebilir fakat Parker, Flores maçından önceki 2 önemli maçını kaybettiği için tekrar yükselmek adına riskli maçlara girmeyecektir.

Her şeye rağmen ağır siklet Usyk için ilerleyen zamanlarda fazla gelecek. Joshua, Wilder veya Fury gibi boksörler karşısında kazanma ihtimali zayıf. Usyk yarı ağır siklet için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Şu anda rakibi yok gibi görülebilir fakat hayranları Gassiev rövanşı veya Tabiti ile maçını görmek isteyebilirler. Yine yarı ağır sikletin altından gelen önemli isimler mevcut, Usyk onlara da yönelebilir. Şöyle bir gerçek var ki, ağır siklette daha fazla para kazanabilir zaten bunun farkında olduğu için oradan devam etmek istediğini düşünüyoruz. Promotörü Alexander Krassyuk genelde de bu yönde açıklamalarda bulunuyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz..

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Yorumlardan Haberin Olsun  
Bildir

Bize Yazın

Öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli.

Gönderiliyor

© Tüm Hakları Saklıdır 2018 | Boks Türkiye

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account