Araç çubuğuna atla

Nurmagomedov, Mayweather Maçını Moskova’da İstiyor

Khabib Nurmagomedov bildiğiniz üzere 2019’da Floyd Mayweather Jr. ile boks kuralları çerçevesinde karşılaşmak istiyor. Fakat Nurmagomedov bugün maçın kendi evinde yani Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleşmesini talep etti.

41 yaşındaki Mayweather 30 yaşındaki Nurmagomedov’a karşı maç yapılacak yerin belirleyicisinin kendisi olduğunu söyleyerek maçın Las Vegas da olmasını istediğini söyledi. Görünen o ki zaten Nurmagomedov maçın nerede olacağını belirleyebilecek bir konumda değil. Fakat bugün (23 Ekim 2018 Salı) Instagram’da yaptığı açıklamada:

“Bugün Rus Boks Federasyonu Genel Sekreteri @umar_kremlev ile bir toplantı yaptık ve Mayweather maçını konuştuk. Mücadelenin Moskova’da efsanevi Luzhniki arenada gerçekleşmesini istiyoruz. Burada 100.000 seyirci toplayacağımızdan ve ücretli yayınların (öde izle) satışı için dünya rekoru kıracağımızdan eminiz. En önemlisi, babam köşemde olacak ve Moskova’ya vize gerekmiyor.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Nurmagomedov’un bu girişimi büyük ihtimalle maçın yerini değiştirmeye yetmeyecek fakat en azından iyi niyetli ve kendi açısından mantıklı bir girişim olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Mayweather’ın paraya olan düşkünlüğünü göz önünde bulunduracak olursak, kağıt üzerinde Las Vegas’dan daha fazla para kazanabilecekse “neden olmasın?” diyebiliriz.