Araç çubuğuna atla

Lomachenko, Gervanto Davis’i İstiyor

Cumartesi akşam Luke Campbell (20-2, 16 Nakavt) ile İngiltere’deki O2 Arena’da karşılaşacak olan Vasiliy Lomachenko (13-1, 10 Nakavt) bu karşılaşmadan sonra hafif sikletten süper tüy siklete inerek Gervanto Davis (22-0, 21 Nakavt) ile karşılaşmak istediğini dile getirdi. Çifte olimpiyat şampiyonu Lomachenko’nun taraftarları ise Davis ile maç yapmasından daha çok Loma’nın siklet yükseltip süper hafif sikletteki yenilgisiz üç boksör olan Jose Carlos Ramirez, Regis Prograis veya Josh Taylor ile karşılaşmasını beklemekteler.

61 kilodan 59 kilo ve altına düşerek Davis ile maç hesapları yapan Loma “Belki sıradaki olmayabilir ama çok yakında” dedi.

Lomachenko’nun bu hareketini gereksiz görüp zamanını boşa harcadığını düşünenler Loma’nın siklet düşmese bile Davis’in zaten karşılaşacağı fazla bir rakibi kalmadığı için siklet yükselteceğini düşünmekteler.

Loma bugünki röportajında 63 kiloya çıkacağı söylense de 59’a düşmek isteyen Loma’nın 63’e çıkması pek gerçekçi görünmüyor.

Loma, Campbell karşısına WBC, WBA ve WBO dünya hafif siklet dünya şampiyonluk kemerlerini korumak için çıkacağını hatırlatalım.