Araç çubuğuna atla

Joshua, Pulev’i Ezdi Geçti, Boks Gecesinin Diğer Sonuçları Burada

Hafta sonu Cumartesi Matchroom’un düzenlediği İngiltere boks gecesinde önemli karşılaşmalar vardı. Gecenin maçında ağır siklette İngiliz Anthony Joshua ile Bulgar Kubrat Pulev karşılaştı. Maç boyu Joshua’nın aparkatlarına maruz kalan Pulev 9. round da Joshua’nın sağ direği ile nakavt oldu. Tüm roundlarda Joshua üstün olsa da Pulev’in zaman zaman tehlikeli olduğu göründü. Fakat maç sonucunun fazlasıyla beklenen bir sonuç olduğunu belirtmeliyiz.

Bu galibiyet ile 24. galibiyetini alan Joshua nakavt sayısını 22’ye çıkarmış oldu ve WBO, IBF, WBA, IBO dünya ağır siklet şampiyonluk kemerlerini korumuş oldu. Peki Joshua’nın bir sonraki rakibi kim olacak? IBF’in birinci sırasındaki rakibi Pulev’i ekarte ettiğine göre Joshua’nın önünde iki seçenek var. WBC kemerini Deontay Wilder’dan alan vatandaşı Tyson Fury ile ringe çıkabilir. Uzun süredir İngilizler tarafından beklenen bu maç artık gerçekleşmeye çok yakın. Fakat iki tarafta bu anlaşmadan maksimum faydayı almayı talep edeceklerdir, aynı zamanda Eddie Hearn maçın tanıtımı için uzun bir reklam zamanı isteyecektir. Bu durumda Joshua & Fury maçının yazdan önce gerçekleşmesi pek olası görünmüyor.

Joshua’nın bir diğer seçeneği ise WBO’nun birinci sırasında bulunan ve mecburi kemer koruma rakibi olan 2012 Olimpiyat Şampiyonu Ukraynalı Oleksandr Usyk. 31 Ekim de maçını Dereck Chisora’ya karşı kazanan Usyk, Joshua için uygun bir aday. Fakat iki boksöründe Matchroom’a bağlı olduğunu düşünürsek Eddie Hearn bu maça ne kadar yanaşır? Ayrı bir tartışma konusu.

Maçın özetini izleyebilirsiniz:

Lawrence Okolie & Nikodem Jezewski

Yarı ağır siklette İngiliz Lawrence Okolie ile Polonyalı Nikodem Jezewski karşılaştı. Okolie’nin asıl Polonyalı rakibi Krzysztof Glowacki’nin Covid-19 testinin pozitif çıkmasından sonra acele ile yerine bulunan Jezewski tahmin edildiği üzere zayıf bir rakip çıkması şaşırtmadı. Maçın 1. round’unda knockdown olan Jezewski maçta varlık gösteremeden 2. round da nakavt oldu.

Hughie Fury & Mariusz Wach

Tyson Fury’nin kuzeni Hughie Fury tecrübeli rakibi Polonyalı Mariusz Wach ile maç yaptı. Tahmin edeceğiniz gibi klasik bir Hughie Fury maçı gerçekleşti. Bol sarılmaların olduğu zevksiz bir maç izledik. 10 round süren maçın sonucunda puan ile Fury kazandı.

Martin Bakole & Sergey Kuzmin

Tek yenilgileri Michael Hunter dan olan iki Hunter mağduru boksör karşı karşıya geldi. Rus Kuzmin’in önde götürdüğü maçta üç hakeminde kararıyla Bakole’nin kazanması şaşkınlık yarattı.

İNGİLTERE BOKS GECESİNİN TÜM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN…