İngiltere Boks Gecesinde Dubois Bekleneni Veremedi

Dün gece (06 Ekim 2018 Cumartesi) İngiltere’nin Leicester şehrinde Leicester Arena da müthiş bir boks gecesi yaşandı. DMAX’in canlı yayınladığı gecede alt kart maçı olmasına rağmen gözler 21 yaşındaki Dubois’in (8-0-0) üzerindeydi.  Daniel Dubois gecede tecrübeli isim Kevin Johnson ile karşılaştı. 10 round süren maç puanlamaya gitti ve ezici bir üstünlük ile Dubois maçı kazandı. Gecede seyircinin beklentisini karşılayamayan maçta seyircinin maçı sessizce izlemesi dikkat çekti. Bu maç ile birlikte Dubois’in nakavt serisi bozulmuş oldu. Bu konudan bahsetmemizin sebebi Dubois’in sürekli Anthony Joshua (22-0-0) ile karşılaştırılmasıdır. Dün gece Joshua’nın 2. round da nakavt ettiği Johnson’u Dubois’in daha erken nakavt etme çabaları olduğu görüldü. Dubois sürekli rakibinin gardına attığı yumruklar ve Johnson’un tecrübesi nedeniyle erken nakavta ulaşamadı, buna bağlı olarak maç sonunda Dubois’in moralinin bozuk olduğu gözlerden kaçmadı. Dubois’in amatörde olimpiyat organizasyonu gibi bir turnuvaya katılmadan doğrudan profesyonel boksa geçmesinin tecrübe ve teknik açısından büyük eksiklik yarattığı görülüyor.

Gecenin diğer önemli maçı kadınlarda çifte olimpiyat şampiyonu Nicola Adams (4-0-0) ve Meksikalı tecrübeli isim Isabel Millan (22-4-1) WBO Sinek Siklet Kemeri için karşılaştı. Adams’ın önde götürdüğü karşılaşmada Millan’ın dayanıklılığı ve maça ortak olma çabası dikkat çekti.

WBO Inter Continental Süper Hafif Siklet Kemeri için ise Jack Catterall (22-0-0) ile Ohara Davies (18-1-0) mücadele etti. Taktik savaşlar içerisinde geçen maçta puan ile kazanan Jack Catterall oldu ve 23. galibiyeti ile yenilgisizliğini sürdürdü.

Gecede Sam Bowen (13-0-0) WBO Inter Continental Süper Tüy Siklet Kemeri içi Arjantinli Horacio Alfredo Cabral (21-2-0) ile karşılaştı ve Bowen karşılaşmayı 4. round da nakavt ile kazanmayı bildi. İki yenilgisiz İngiliz’in karşılaştığı Leon Woodstock (11-0-0) ve Archie Sharp (13-0-0) maçı nefes kesti. WBO Tüy Siklet Avrupa Kemeri ünvanı için yapılan maçı Sharp 96-93 lük puanlama ile kazandı. Leicester Arena Gecesinin tüm maçların sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz:

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Yorumlardan Haberin Olsun  
Bildir

Bize Yazın

Öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli.

Gönderiliyor

© Tüm Hakları Saklıdır 2018 | Boks Türkiye

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account