Lomachenko & Campbell İngiltere Boks Gecesi Sonuçları

Gecenin ana maçında Vasiliy Lomachenko (14-1 10 Nakavt) ile Luke Campbell (20-3 16 Nakavt) WBC, WBA ve WBO hafif siklet dünya şampiyonluk kemerleri için karşılaştı. Karşılaşmayı kontrolünde götüren Lomachenko boy ve 14 cm’lik uzanma mesafesi farkına rağmen rahat götürdüğü maçı puanla kazandı. Maçta karşılıklı vücuda yapılan vuruşlar dikkat çekti. Campbell’in vücuda attığı yumrukların etkin olduğu bilinmekte ve Campbell’in bunun üzerine bir strateji kurduğunu söyleyebiliriz. Fakat çok tecrübeli olan Loma da benzer taktik ile Campbell’e karşı koydu ve bu vuruşlar ile 11. roundda rakibini knockdown yapmayı bildi. Tamamiyle taktik bir savaş içerisinde geçen kapışmada yumruklardan üst düzey skivler ile tüm maç yumruklardan kaçan Loma adeta gecede boks dersi verdi.

Gecenin diğer önemli maçında ağır siklette Hughie Fury (23-3 13 Nakavt) ile Alexander Povetkin (35-2 24 Nakavt) WBA Uluslararası ağır sikelet kemeri için ringe çıktı. Boy ve uzanma mesafesi farkından dolayı içeri girip vuruşlar yapmanın peşinde olan Povetkin her defasında Fury’nin sarılmasıyla bu girişimleri boş çıktı. Boks kalitesi adına vasat olarak tabir edebileceğimiz maçta sarılmalar oldukça seviyeyi düşürdü. Karşılaşmada pek varlık gösteremeyen Fury, 39 yaşındaki Povetkin’e puan ile kaybetti.

WBA Uluslararası hafif ağır siklet kemeri ünvanı için gerçekleşen maçta ise Joshua Buatsi (12-0 10 Nakavt, Avni Yıldırım’ın geçen sene puan ile mağlup ettiği Ryan Ford’u (12-5 11 Nakavt) 7. roundda nakavt ile yendi.

Gecenin tüm sonuçları için tıklayın…

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Yorumlardan Haberin Olsun  
Bildir

Bize Yazın

Öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli.

Gönderiliyor

© Tüm Hakları Saklıdır 2018 | Boks Türkiye

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account