Araç çubuğuna atla

Golovkin Szeremeta’yı Parçaladı

Orta siklette Kazak boksör Gennadiy Golovkin (41-1-1, 36 nakavt) Polonyalı rakibi Kamil Szeremeta (21-1, 5 nakavt) üstünde 7 round boyunca büyük üstünlük kurarak hakemin 8. rounda başlamadan maçı bitirmesiyle 41. galibiyetini almış oldu.

Maçta 4 kez knockdown yaptığı rakibini Szeremeta ilk rounda Golovkin’den aldığı sol ile yere düştü. Bu Szeremeta üzerinde büyük moral bozukluğuna yol açtı. Akabinde 2-4 ve 7. round da yeri yören Polonyalı boksör tüm roundlarda ağır yumruklar alarak maçı kaybetti.

Golovkin hayranları istediği zaman indirebileceği rakibini antrenman amaçlı 7 round tuttuğu iddia ediyorlar. Zaten daha önce de yazdığımız gibi Szeremeta GGG’ye rakip değildi, bunu da tüm boks severler ile görmüş olduk.

IBF ve IBO kemerlerini koruyan 38 yaşındaki Golovkin’in bundan sonra ne yapacağı merak konusu keza hayranları Saul Alvarez ile bir üçüncü maç beklentisi içindeler.

Saul Alvarez ise bu akşam İngiliz boksör Callum Smith ile süper orta siklette ringe çıkıyor. Bu maçı Smith’in kazanması durumunda da olası bir Golovkin & Smith maçı da izleyebiliriz.

Gecenin 2. öneli maçında boştaki IBO süper orta siklet kemeri için Golovkin’in hemşerisi Kazak Ali Akhmedov ile Ekvatorlu rakibi Carlos Gongora ringe çıktı. Maç boyu rakibi üzerinde varlık gösteremeyen Akhmedov 12. roundda bie sol aparkat ile nakavt oldu. Maç sonunda Golovkin gecesinde kazanamayan Akhmedov’un çok üzgün olduğu görüldü.

GECENİN TÜM SONUÇLARINI BOXREC’de GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN…

Gennadiy Golovkin & Kamil Szeremeta Boks Maçı Özeti:

Ali Akhmedov & Carlos Gongora Boks Maçı Özeti:

Gennadiy Golovkin & Kamil Szeremeta boks maçından kareler: