Araç çubuğuna atla

Glowacki’nin COVID-19 Testi Pozitif Çıktı

Krzysztof Glowacki'nin COVID-19 testi pozitif çıktı.

12 Aralıkta İngiltere’de düzenlenecek olan Anthony Joshua & Kubrat Pulev Matchroom Boxing boks gecesinde yarı ağır siklette İngiliz Lawrence Okolie ile karşılaşacak olan Polonyalı boksör Krzysztof Glowacki’nin COVID-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Maç boşta olan WBO yarı ağır siklet şampiyonluk kemeri için olacaktı. Eddie Hearn 12 Aralık boks gecesi kartından çıkartılan Glowacki yerine başka bir boksör arayışına girdi.

Bu kadar kısa süre kala bir rakip bulunabilmesi pak olası görünmüyor. Ayrıca bulunacak rakip Okolie için tehlikeli olabilir çünkü buna yeterince hazır olmayacaktır. Keza karşı boksör için de aynı şey geçerli, o da kariyeri için bu riski alabilir mi?

WBO sıralamasındaki en iyi yarı ağır siklet boksörler:

Dilan Prasovic
Evgeny Tishchenko
Murat Gassiev
David Işık
Jai Opetaia
Thabiso Mchunu
Nikolai Milacic
Aleksai Papin
Michal Cieslak
Artur Mann
Richard Riakporhe
Alexey Egorov
Juergen Uldedaj

Okolie için Montenegrolu Dilan Prasovic veya Rus Evgeny Tishchenko iyi rakipler olabilir fakat bu yetenekli boksörlerin karşısında Eddie Hearn Okolie’yi riske atmak istemeyecektir.

Otoriteler Joshua & Pulev gecesinin Sky Box Office fiyatının standart 19.95 £ yerine 24.95 £ ‘dan satılmasıyla yani fiyatının artmasıyla gecenin alt kartında bundan daha iyi bir maç olmadığı için Hearn’nın bu maçı öyle veya böyle gerçekleştireceğini dile getiriyorlar.