Dominic Breazeale, Charlo Kardeşler Gecesinde Carlos Negron İle Karşılaşacak

Ağır sikletin önemli isimlerinden Dominic Breazeale (19-1, 17 nakavt) 1 yıllık bir aranın ardından 22 Aralık 2018 tarihinde Amerika, New York, Brooklyn’de Barclays Center da yapılacak Charlo kardeşler gecesinin alt kartında 2008 Olimpiyatlarına katılan Porto Rikolu Carlos Negron (20-1’de, 16 nakavt) ile karşılaşacak.

WBC Şampiyonu Deontay Wilder’ın zorunlu rakibi konumunda olan Breazeale şu sıralar bu şansı kolluyor. Joshua ile Wilder arasındaki görüşmelerle ilgili sürekli sorunlar çıkması ve karşılıklı tarafların anlaşamaması nedeniyle Breazeale’nin Wilder – Fury maçından çıkacak sonuca göre Wilder ile karşılaşmak adına şansı olabilir.

Negron ise son 18 aydır maç yapmadı. 2011 yılında Epifanio Mendoza’ya (31-12-1) nakavt olduktan sonra etkisiz rakiplerle maç yapmaya devam eden Negron en iyi galibiyetini 2017 yılında yani son maçında Derric Rossy’ye karşı almıştı. Negron 198’lik boyuna ve 211’lik uzanma mesafesine rağmen ağır siklette ilerleyemedi ve kendine iyi takipler bulamadı. Son 7 maçını kazanan Negron’un Breazeale karşısında nasıl bir performans göstereceği merak konusu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*