DeGale ile Eubank Jr. IBO Kemeri İçin Savaşacaklar

James Degale (25-2-1) ve Chris Eubank Jr.(27-2-0) 23 Şubat 2019 da Londra Greenwich’deki O2 Arena’da boştaki IBO Süper Orta Siklet kemeri için karşı karşıya gelecekler. Bilindiği üzere Eubank Jr. 2018 Şubat ayındaki George Groves (28-4-0) yenilgisinden önce bu kemerin sahibiydi. Şimdi kemeri tekrar alabilmek için fırsat yakalamış oldu. DeGale ise IBF’in atadığı zorunlu rakibi Jose Uzcategui’nin karşısına çıkmadığı için kemerini kaybetti. Şimdi ise IBF’e göre daha prestijsiz olan IBO kemeri için maça çıkacak. Bizce DeGale, Uzcategui gibi bir boksörün kemeri elinden alacağının farkındaydı. Aslında IBF kemerini korumaya çalışsaydı daha fazla gelir elde edecekti. DeGale’nin boşa çıkardığı IBF kemeri için ise 13 Ocak da Jose Uzcategui (28-2-0) Caleb Plant (17-0-0) ile karşılaşacak.

DeGale 23 Şubat da Eubank Jr.’ı emekliliğine göndereceğini söyledi. Şüphesiz DeGale Eubank Jr.’a göre daha fazla boks yeteneğine sahip. DeGale “bu maçın her iki boksör için de emeklilik maçı” desede bu pek mümkün görünmüyor, çünkü olası DeGale & Groves rövanşı çok para getirebilir. Keza Eubank Jr. için de benzer durumlar söz konusu. DaGale’nin Eubank Jr.’a karşı kaybetmesi önemli değil her halükarda DeGale hayranları DeGale & Groves 2’yi isteyeceklerdir.

Eubank Jr. ise “Bu maç onun için acı verici bir ders olacak. James emeklilikten bahsediyor fakat bu hiç aklıma bile gelmedi” şeklinde demeç verdi.

Eubank Jr.’ın DeGale’e göre tekrar daha iyi yerlere gelme ve kemerleri toplama şansı var. Hem genç hem de DeGale’ye göre daha eğlenceli bir dövüş stiline sahip.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Yorumlardan Haberin Olsun  
Bildir

Bize Yazın

Öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli.

Gönderiliyor

© Tüm Hakları Saklıdır 2018 | Boks Türkiye

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account