Canelo & Golovkin 2: Alvarez’in Başı Kasları ile Dertte

Saul Alvarez (Canelo) ve Gennady Golovkin (GGG) IBO / WBA / WBC kemerleri için ikinci kez 15 Eylül’de Nevada, Las Vegas T-Mobile Arena’da karşı karşıya gelecek. Uzun zamandır beklenen bu karşılaşmayı kazanmak için Canelo sıkı antrenmanlar yapıyor. Canelo (49-1-2, 34 KO), Golovkin ile ilk maçına çok kaslı bir şekilde çıkmıştı ve bu onun için çok büyük bir dez avantaj olmuştu. Maçın başlarında etkili olabilecek kasları roundlar geçtikçe onu yormaya ve gücünün düşmesine sebep oldu. Maçın sonlarına doğru Canelo’nun sert boksundan eser kalmadı, kasları onu aşırı yordu ve neredeyse Canelo’nun puanla kaybetmesine neden olacaktı.

Canelo’nun son antrenmanlarında gördüğümüz kadarıyla bu sorunu çözmeye çalışmış ve kas kütlesini eritip daha fit bir hale gelmiş. Hatta Canelo resmen küçülmüş, çünkü aşina olduğumuz vücut yapısında kasların azalmasıyla bariz değişiklikler olmuş. Fakat bu bir taktik mi yoksa maça doğru tekrar kaslarını geri kazanacak mı? Bunu şimdilik bilemiyoruz. Bildiğimiz bir şey var ki bu kaslarla Golovkin’i nakavt etmesi zor görünüyor. Canelo’nun böyle bir taktik yapmasının en bariz sebebinin Golovkin’den daha rahat kaçabilmesini olduğunu düşünüyoruz. Aslında Canelo’nun bu girişimlerinin ilk maçtan ne derece ders aldığını gösteriyor.

İkinci maçta ilk maçtaki hakemlerin bulunmayacağını biliyoruz. Yani artık Canelo için her şey hazır, hakem / seyirci avantajı kendinde, artık yeni taktiklerini kullanıp Golovkin’i alt edebilecek mi? Yoksa Golovkin’in baskısına dayanamayıp roundları birer birer kayıp mı edecek? 15 Eylül’de bu düğüm çözülecek gibi duruyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Yorumlardan Haberin Olsun  
Bildir

Bize Yazın

Öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli.

Gönderiliyor

© Tüm Hakları Saklıdır 2018 | Boks Türkiye

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account