Avni Yıldırım Dünya Şampiyonluk Maçına Çıkıyor

Pazar sabahı (24.02.2019) saat 07:00 de DMAX’den canlı yayınlanacak ve Amerika Minnesota Minneapolis’de gerçekleşecek Avni Yıldırım (21-1 12 nakavt) & Anthony Dirrell (32-1-1, 24 nakavt) WBC süper orta siklet dünya şampiyonluk maçını kaçırmayın.

34 yaşındaki Dirrell daha önce bu kemerin sahibiydi ama Badou Jack’e karşı yenilerek kemerini kaybetmişti. Simdi ise eski kemerini geri almak istiyor. Fakat Dirrell’in karşısında 27 yaşında bu maça Kasım ayından beri çok sıkı hazırlanan bir Avni var. Tartıda Avni 76,09 kilo gelirken Dirrell 75,98 kilo geldi.

Maç öncesi Dirrell “Ben Avni’den daha üst seviye bir dövüşçüyüm. Onu saf dışı bırakmaya geliyorum. Bu maçta benim olanı geri alacağım” dedi. Avni ise “Herkes bu dünya şampiyonluğunu kazanacağımı biliyor, artık vakti geldi. Dirrell adı üstünde eski şampiyon, emekliliği geldi.” şeklinde konuştu.

Avni bu maç adına çok iyi bir kamp döneminden geçtiğini ve artık eski Avni olmadığını, Eubank Jr. maçındaki hatalarını görüp ders aldığını ve artık hayranlarının ringde çok farklı bir Avni göreceklerini, herkesin çok şaşıracağını iddia etti.

Dirrell için maçın kendi evinde olaması hem motivasyon hem de hakemler açısından avantaj olarak görünüyor. Bunlara bağlı olarak Avni’yi çok zor bir maç bekliyor.

Boks tarihimizde görülmemiş bir maça çıkacak Avni Yıldırım’a başarılar diliyoruz. Haydi tarih yaz Avni.

Gecenin diğer maçları için tıklayın…

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Yorumlardan Haberin Olsun  
Bildir

Bize Yazın

Öneri ve görüşleriniz bizim için çok değerli.

Gönderiliyor

© Tüm Hakları Saklıdır 2018 | Boks Türkiye

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account