Araç çubuğuna atla

23 Martta Maçın Adı Miguel Berchelt vs. Francisco Vargas 2

WBC süper tüy siklet şampiyonu Miguel Berchelt (35-1, 31 nakavt) Francisco Vargas (25-1-2, 18 nakavt) ile 23 Mart tarihinde Amerkia, California, Inglewood, Forum Club’da rövanşa çıkıyor.

Berchelt hayranları vargası 2017 yılında 11. roundda nakavtla yendiği Vargas ile maça çıkmasını gereksiz görmekteler. Hayranların beklentisi şüphesiz Vasyl Lomachenko, Gervonta Davis, Alberto Machado vs. gibi isimleri görmekti. Fakata Davis ve Machado’nun 9 Şubatta hali hazırda maçları bulunuyor. Bu durumda en iyi seçenek Lomachenko’ydu. Eğer geçmişteki Vargas maçı çekişmeli geçmiş olsaydı rövanşı etkili olurdu ama Berchelt Vargas’ı ezici bir üstünlük ile zaten yenmişti.

Kısacası Berchelt’den beklenti namağlup veya maç yapmadığı kemer sahibi daha genç popüler boksörler ile dövüşmesi. Berchelt’in önünde çok seçenek var; Alt siklet yani tüy sikletten Leo Santa Cruz, Oscar Valdez veya kendi sikleti ve hafif sikletten Gervonta Davis, Alberto Machado, Tevin Farmer, Masayuki Ito, Mikey Garcia, Vasyl Lomachenko, Luke Campbell.